a

ASISTA - Platformă Interactivă Servicii Publice Școala Gimnazială Sat Strejnicu Comuna Târgșoru Vechi
facebook Școala Strejnicu
Site vechi

Programe și proiecte

Programul Euro 200

Beneficiari ai prevederilor prezentei legi sunt familiile cu elevi si/sau studenti din invatamantul de stat sau particular acreditat, in varsta de pana la 26 ani, cu venituri brute lunare de max. 500 LEI RON pe membru de familie.

Școala Siguranței Tedi

Școala Gimnazială Sat Strejnicu face parte din proiectul Școala Siguranței Tedi. Cu aceasta ocazie au avut loc activități informative pentru creșterea gradului de siguranță în rândul copiilor, susținute cu ajutorul doamnei Comisar de poliție Liliana Marin, din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.

Educație Rutieră

Elevii claselor I B și a II-a A au participat cu mult interes la activitățile educativ-preventive derulate cu sprijinul doamnei Vintilă Ștefania din cadrul I.J.P. Prahova – Poliția Municipiului Ploiești

Împreună pentru comunităție eco-sociale

Săptămâna aceasta am discutat cu elevii din județul Prahova despre comportamentele sănătoase și sustenabile derulate de Ateliere Fără Frontiere și despre cum pot fi acestea reproduse mai departe de către fiecare dintre noi în viața de zi cu zi.